סכנת החלקה

Posted on: מרץ 27th, 2018 by עופרי חן No Comments

סכנת החלקה

סכנת החלקה מהווה כיום אחת הסיבות העיקריות לפציעות קלות, ועד לפגיעות חמורות, ועילה לתביעות נזיקין רבות בארץ ובעולם. החלקה במוסדות ציבור, בבריכה או במדרגות העסק, יכולה לגרום לשברים, לטביעה או לפגיעה ברכוש. לכן, רבים משקיעים מחשבה נוספת בתכנון והוספת פתרונות למניעת החלקה, במיוחד במתחמים בהם ישנה תנועה שוטפת של אנשים.

נסקור בקצרה את הסיטואציות השונות בהן עלולה להיות סכנת החלקה, וכיצד ניתן להמנע מהן.

החלקה על המדרגות

גם כאשר אוחזים במעקה, כאשר מחליקים על מדרגות ישנה סכנה לנפילה מגובה רב. לכן, מדרגות העשויות מחומרים חלקים ניתן לצפות באמצעות טיפול מיוחד ההופך את המדרגה למחוספסת. מעבר לכך, בשולי הפינה ניתן להשתמש בפסים מיוחדים המוצמדים לפינת המדרגה ומונעים החלקה בשפתה. כך, באמצעות שילוב של שני הפתרונות ניתן ליצור גרם מדרגות בטוח לשימוש, גם כאשר עולים ויורדים עליו במהירות.

החלקה באמבטיה

באמבטיה, אנו בדרך כלל אוהבים להשתמש בריצוף ובאריחים חלקים ומבריקים, המעניקים לחדר האמבט את המראה הנקי והמהוקצע. אך דווקא עיצוב זה עשוי להיות פחות בטיחותי. בנוסף, גם בתוך האמבט עצמו, קיימת סכנת החלקה, אותה ניתן למנוע במגוון רחב של שיטות. את הרצפה ניתן לצפות באותו ציפוי מונע החלקה, באמצעות גרגרים, או באמצעות טיפול מיוחד ההופך את הרצפה למחוספסת. באמבטיה עצמה ניתן להשתמש במדבקות ופדים מונעי החלקה ובטכניקות נוספות.

מניעת החלקה בבריכה

גם הבריכות הציבוריות והפרטיות הן אתר בו מתרחשות תאונות החלקה רבות. העובדה כי מדובר במקום עם משטחים בגבהים שונים, רטוב ברב המקרים, וכן העובדה כי רבים רצים מהמים למגבת על מנת להתחמם, מגבירים את הסיכוי להחליק. ב"ריצוף בטוח" אנו מציעים גם שלל פתרונות למניעת החלקה בבריכה, על מנת לשמור מחד, על המראה היחודי של האריחים בה, ומאידך, ליצור חספוס מספיק על מנת שהרוחצים לא יחליקו.

לסיכום, סכנת החלקה יכולה לצפות לנו בכל מקום, על ריצוף פשוט, באמבטיה, על גרם מדרגות או בבריכה. לכל אותן סיטואציות פותחו מגוון רחב של פתרונות על מנת להגביר את החיכוך ולמנוע החלקה.

לקבלת מידע נוסף ולתיאום פגישת יעוץ צרו עמנו קשר עוד היום בטלפון – 1-800-210-310

Leave a Reply