נפילה במקלחת

Posted on: מרץ 24th, 2022 by עופרי חן No Comments

כיצד ניתן למנוע נפילות במקלחת?

מעטים נותנים את הדעת על הסכנות האורבות בחדר האמבטיה, עד שמתקרבים לגיל השלישי. חדר האמבטיה הוא מקום כל כך מובן מאליו עד ששוכחים את הבעייתיות שבו- מדובר בחדר מחליק ומלא מים, עם מקלחת קרמיקה שיכולה לגרום להחלקה גם כן.

אם בגילאים צעירים מרבית ההחלקות במקלחת מסתכמות בלא יותר ממכות יבשות וקצת הלם, כשמתקרבים לגיל השלישי נפילה במקלחת יכולה להיות סיכון של ממש, לגרום לשברים וחבלות ארוכי טווח ובמקרים רבים לא ניתן להשתקם מהם באופן מוחלט.

הדבר נובע מכך שהגוף כבר אינו כשהיה, היכולות הפיזיולוגיות נחלשות, הראיה יכולה להידרדר, חוזק השרירים והעצמות וכן יכולת האיזון ושיווי המשקל. נוסיף על אלו תרופות שאנשים רבים בגיל השלישי לוקחים אשר יכולות לטשטש ולגרום לסחרחורת, ונקבל סיכוי ממשי ומדאיג להחלקה במקלחת.

אז מה ניתן לעשות כדי למזער את הסיכוי הזה ולהקטין את האפשרות הממשית של נפילה במגלחת ופגיעה חמורה בעקבותיה? ריכזנו כאן מספר אפשרויות שיוכלו לעזור לכם.

שטיחונים ומשטחים למניעת החלקה

שטיחונים ומשטחים שמטרתם למנוע החלקה יכולים להתאים גם לתוך האמבטיה עצמה וגם לחדר אמבטיה. המשטחים מחוספסים ושונים מרצפת האמבטיה המחליקה, ובכך מקטינים את הסיכוי להחלקה.

מאחזים וידיות

התקנה של מאחזים וידיות בחדר האמבטיה יכולה לעזור בכך שהיא מאפשרת עוד תמיכה ומקטינה את הצורך בהסתמכות על שיווי משקל בלבד, שהיא בעייתית בגיל השלישי ובפרט בחדר האמבטיה המחליק. הקפידו להתקין את הידיות במקומות שיעזרו ולא במקומות שניתן להיתקל בהם ולגרום לחבלות נוספות. כמו כן, ודאו כי החומר ממנו עשויים המאחזים מחוספס ולא חלק- חומר חלק לא יהיה אפקטיבי ולא ימנע החלקה.

במידת הצורך ניתן להתקין כיסא או מושב שמאפשרים להתקלח בישיבה.

ציפויים וטיפולים כימיים

ניתן לצפות את רצפות חדר האמבטיה ותוך האמבטיה בחומרים מיוחדים שגורמים לפני השטח להיות מחוספסים ומחליקים פחות, או לחילופין להעביר אותם טיפול כימי שיגרום לתוצאה זהה. חשוב לבחור חומרים שיתאימו לחדר אמבטיה- הם חייבים להיות עמידים בפני לחות ורטיבות לאורך זמן.

וילון או דלת

התקנה של וילון או דלתות מזכוכית לאמבטיה עצמה תמנע התזה של מים אל מחוץ לאמבטיה. אם רצפת חדר האמבטיה פחות רטובה- היא תהיה פחות מחליקה.

ערנות

למרות כל האפשרויות האלו, הפתרון שהכי יעזור לכם הוא ערנות. ערנות לתרופות מטשטשות במיוחד, לחומרים שעשויים להיות בעייתיים, לחפצים שעלולים לגרום לנפילה וכדומה- היא המפתח למניעת החלקה.

רצוי לשים לב גם לדברים נוספים, הנראים מינוריים אך בעלי השפעה כמו שימוש בסבון מוצק ולא נוזלי (יגרום לרצפת האמבטיה ולדפנות להיות פחות חלקים), שימוש במקלחון במקום באמבטיה, שכן במקלחון עומדים ומתקלחים ביציבות רבה יותר, אור מספיק חזק, התנגבות יסודית בטרם היציאה מהאמבטיה ועוד.

כך תוכלו להקטין את סיכויי ההחלקה למינימום.

Comments are closed.