מניעת נפילות בקרב קשישים

Posted on: מרץ 24th, 2022 by עופרי חן No Comments

כל מה שרציתם לדעת על נפילות קשישים בבית

נפילות, ובמיוחד נפילות קשישים בבית הן דבר שקורה לא מעט. אם זה קורה בגיל צעיר, זה לא כל כך נורא. הפגיעה לרוב לא תהיה משמעותית והיא תשכח במהירות. אולם בגיל מבוגר יותר, נפילות ופגיעות בעקבות נפילות מתרחשות לעיתים תכופות יותר מאשר אצל צעירים. נפילה בגיל כזה מסוכנת יותר משום שעצמותיו של קשיש פחות חזקות מעצמותיו של אדם צעיר. לכן הן מהוות איום אמיתי לבני הגיל השלישי. אז מהן הסיבות לנפילות, וכיצד אפשר למנוע אותן?

נפילה, ובעקבותיה פגיעה של בן הגיל השלישי נגרמת כתוצאה מאיבוד שיווי משקל. נפילה יכולה להיגרם עקב גורמים המקושרים אל הקשיש בעצמו. דוגמאות שונות לכך נוגעות בקשיים ועכבות פיזיות או קוגניטיביות, המגיעות עקב גילו של הקשיש. למשל פגיעה בראייה או בשמיעה, קושי בהליכה, איבוד זיכרון וכו'. אחד הגורמים הנפוצים לכך הוא נטילת תרופות. לא מעט קשישים נוטלים תרופות שונות הגורמות לתופעות לוואי, כמו סחרחורת ואיבוד שיווי משקל. חוסר שיווי המשקל יכול גם לנבוע מגורמים המגיעים מהסביבה, לדוגמה בנייה משובשת ולא בטיחותית, מרצפות שבורות בבית, אבני שפה בולטות ברחוב, מדרגות תלולות, רטיבות וכו'.

התופעה השכיחה של נפילות והחלקות בקרב קשישיםעלולה לגרור עימה פגיעה לטווח הרחוק וזמן החלמה ארוך. פגיעה כזו יכולה לבוא לידי ביטוי בהיבט פיזי כגון שבירת עצמות, או בהיבט נפשי כגון פגיעה בדימוי העצמי ובביטחון העצמי של הקשיש,ועוגמת נפש. אז מה ניתן לעשות על מנת למנוע נפילות בקרב קשישים?

קודם כל, אם אתם לוקים בבעיה רפואית שעלולה לסכן אתכם, או לגרום לכם לאיבוד שיווי משקל ולנפילות, מומלץ לפנות לרופא על מנת שיעזור לטפל בבעיה בדרך המתאימה ביותר. בנוסף, מומלץ לשמור על אורח חיים בריא. הקפדה על אכילה של ארוחות מסודרות, שתיית מים בכמות מספקת ופעילות גופנית קבועה, יכולים לחזק את העצמות ולהבטיח מניעת נפילות אצל קשישים, ואת קיצור זמן ההחלמה עקב פגיעה.

דבר שני, ארגנו את סביבת המגורים בדרךבטוחה. וודאו שבבית בו מתגורר קשיש כל הפריטים שהוא זקוק להם נמצאים בהישג יד. חשוב לדאוג לתאורה מתאימה וחזקה בבית, מעקי בטיחות במקומות מסוימים, שהמרצפות שלמות ואינן רטובות או מחליקות וכו'. בנוסף, בדקו שחדר האמבטיה בבית מתאים לשימושו של הקשיש. לדוגמה, שהמקלחת מותאמת לצרכיו של הקשיש, ויש בה שטיחון למניעת החלקה.

אז אם אתם מעוניינים למנוע החלקות בבית ופגיעות ככל האפשר– פנו לחברת "ריצוף בטוח". החברה מספקת ריצוף שנועד למנוע החלקות כבר יותר מעשרים שנים. פנו לחברה, והיא תדאג לספק את הפתרון והריצוף המתאים לכם ביותר. הם יעשו זאת בדרך יעילה, מהירה ובטוחה, תוך מתן דגש על שירות אישי ותשומת לב לפרטים הקטנים. לפרטים נוספים לחצו כאן.

Comments are closed.